gaz-system

Browse By

Ruszył projekt „Ratujemy ucząc”

17148783_1186140408151431_485957869_o

Od 3 do 15 marca trwał pierwszy etap projektu „Ratujemy i ucząc” współfinansowanego przez Miasto Świnoujście w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

I etap projektu opiewał o przeprowadzenie prezentacji w szkołach gimnazjalnych oraz średnich mającej na celu zebranie osób, które byłyby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie.

Prezentacja została przeprowadzona dla klas 3 gimnazjalnych oraz 1 klas w szkołach średnich.

Zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 120 osób chętnych wzięcia udziału w projekcie! To pokazuje jak bardzo młodzież chce się rozwijać w naszym mieście i poszerzać swoje kompetencje.

Spośród wszystkich zainteresowanych zostanie wyłonione 30 osób dla których w etapie II projektu zostaną przeprowadzone kursy Młodszego Ratownika WOPR, Sternika Motorowodnego oraz BLS/AED.

Dla przypomnienia cały projekt rozpisany jest na 5 etapów, które są rozplanowane na cały rok 2017. Po ukończonych kursach wybrana trzydziestka w ramach profilaktyki i chęci przekazywania wiedzy oraz rozwoju pracy w grupie zorganizuje zajęcia profilaktyczne dla szkół gimnazjalnych, podstawowych oraz dla przedszkolaków i słuchaczy Uniwersytetu III wieku. Będą też widoczni w trakcie imprez miejskich. A wszystko to pod okiem instruktorów z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Świnoujście.