gaz-system

Browse By

Warsztaty w Rescue Lab w Szczecinie!

_dsc2172

Grupa świnoujskiej młodzieży w ubiegłą niedzielę w ramach projektu Ratujemy Ucząc realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego miała okazję odwiedzić Uniwersytet Szczeciński, gdzie uruchomiono Centrum Symulacji Rescue LAB, służące do nauki i ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy.

Jest to pierwsze w regionie centrum szkoleniowe dla ratowników WOPR oraz jednostek współpracujących z Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

W pełni skomputeryzowane, z kilkudziesięcioma fantomami do nauki resuscytacji. Najnowocześniejsze miejsce w Polsce do nauki pierwszej pomocy. Powstało dzięki inicjatywie Zachodniopomorskiego WOPR – Centrum Symulacyjne Rescue Lab.

Nasi przyszli ratownicy przez cały dzień najpierw sami doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, a następnie przeszli kurs jak przekazywać tą wiedzę innym. Wyniki jakie uzyskiwali podczas resuscytacji na elektronicznych manekinach – na pewno były dużo ponad średnią.
To bardzo cieszy, że wiedza i umiejętności jakie im przekazujemy są przez młodzież tak dobrze przyswajane. Wizyta w szczecinie to przede wszystkim nacisk na to, aby oni zostali dobrymi nauczycielami. Przez klika godzin przekazywaliśmy im wiedzę jak dobrze uczyć pierwszej pomocy, na co zwracać uwagę, jak się wysławiać. Duży nacisk postawiliśmy na metodykę jakiej używamy podczas prowadzenia takich zajęć. Wszystko po to aby „inni mogli żyć”. – Jarosław Włodarczyk – instruktor WOPR