Browse By

Ciąg dalszy projektu “Ratujemy ucząc”

W ubiegłym tygodniu, cała grupa uczestników projektu “Ratujemy ucząc” prężnie działała aby zrealizować jego kolejne założenia. Przypominamy, że jest to projekt realizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2018, a udział w nim bierze 15 uczniów ze świnoujskich szkół. Tym razem, po wcześniejszym przeszkoleniu, przeprowadzili oni ciąg akcji profilaktycznych w każdej ze szkół podstawowych w Świnoujściu. Odbiorcami akcji profilaktycznych byli uczniowie klas szóstych, a ich zadaniem było zaliczyć wszystkie stacje zadaniowe przygotowane przez ratowników.

W czasie zajęć uczniowie zostali przeszkoleni z zasad i techniki wykonywania zabiegów resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, postępowania w przypadku zakrztuszeń oraz obsługi automatycznego zewnętrznego defibrylatora. Ponadto biorąc udział w grze multimedialnej Wodomaniacy, mogli sprawdzić, uporządkować i utrwalić swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz z zagadnień związanych z pierwszą pomocą. Goszcząc we wszystkich szkołach podstawowych przeszkolonych zostało ok 400 osób, a wszystkie najlepsze zespoły już niedługo zmierzą się na Finale, który odbędzie się w czerwcu.

Warto podkreślić, że dla uczestników projektu “Ratujemy ucząc” było to nowe doświadczenie, aby samodzielnie przeprowadzić ćwiczenia dla dużej grupy dzieci, jednak wszyscy poradzili sobie doskonale czyniąc postępy na każdych kolejnych zajęciach.