Browse By

Finał BO2018

We wtorek, 19.06 na Forcie Zachodnim odbył się Finał Miejski akcji Błękitny Patrol. Zajęcia profilaktyczne były prowadzone wśród szóstoklasistów w ramach projektu Ratujemy Ucząc finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego 2018. Z każdej szkoły podstawowej zostały wybrane dwa najlepsze zespoły, które wzięły udział w rywalizacji podczas finału. W czasie zmagań każda drużyna musiała wykazać się wiedzą, umiejętnościami, sprytem, pomysłowością, a także umiejętnością współpracy.

Dzięki nim uczestnicy poradzili sobie z zadaniami związanymi z pierwszą pomocą tj. resuscytacją krążeniowo-oddechową, obsługą automatycznego zewnętrznego defibrylatora, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz na desce ortopedycznej. Ponadto zapoznając się ze sprzętem ratowniczym mieli okazję ćwiczyć technikę rzutów rzutką ratunkową do osoby tonącej, a także poruszania się za pomocą łodzi wiosłowej typu BL. Co więcej, na ściance wspinaczkowej zostały sprawdzone spryt i odwaga uczestników.
W czasie Finału, oprócz ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Świnoujścia, zajęcia przeprowadziły również Pani Aneta Leda z Fundacji “I see you” oraz Pani Magdalena Anders ze Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, które zaprezentowały i omówiły z uczniami sposoby ratowania zwierząt, co dla większości z finalistów było całkiem nowym i ciekawym doświadczeniem.
W Finale wzięło udział 50 uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary oraz nagrody rzeczowe w zależności od zajętego miejsca:

I miejsce – zespół z SP1 w składzie: Amelia Konopczyńska, Natalia Buczek, Piotr Rychlik, Daniel Zamiara, Adrian Ziemliński
II miejsce zespół z SP 4 w składzie: Pola Więcek, Ala Wordach, Julia Nagaba, Oliwia Urbaniak, Oliwia Łoś, Liwia Steć
III miejsce zespół z SP 9 w składzie: Kuba Rudziński, Konrad Kopyciński, Zuzanna Krupa, Emila Bobruk, Nataniel Wilczak

kolejne miejsca: IV – zespół z SP1, V zespół z SP 6, VI, zespół z SP 4, VII zespół z SP9, VIII zespół z SP 6, IX zespół z SP2