Browse By

SYSTEM ŻYCIA 2021

SYSTEM ŻYCIA – wieloetapowa inicjatywa przy wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A. W ramach projektu zostanie przeszkolonych kilkaset dzieci w grupach sześciolatków.

Tematyka spotkań to bezpieczne wakacje nad wodą – co zrobić kiedy się zgubimy na zatłoczonej plaży, gdzie należy się kapać, jak bezpiecznie korzystać z kąpieliska lub jak wezwać prawidłowo pomoc. Wiedzę w tym zakresie przekazana zostanie nie tylko poprzez pogadankę, ale również przyjazne dzieciom metody – przez zabawę, w tym wypadku były to klocki LEGO We.Do.2.0, które pośrednio miały przenieść dzieci na kąpielisko, gdzie należy przestrzegać omawianych wcześniej prawidłowych zasad bezpieczeństwa. 

Po zakończeniu spotkań w przedszkolach projekt „System Życia” przenosi się na plażę, gdzie odbywać się będą pokazy ratownictwa oraz nauka pierwszej pomocy na świnoujskiej plaży, kiedy też ratownicy rozdawać będą opaski bezpieczeństwa dla dzieci, na których można zapisać numer telefonu do opiekuna na wypadek zagubienia się. 

Jest to już kolejny rok, kiedy GAZ-SYSTEM S.A. wspiera tak ważne przedsięwzięcia o tematyce bezpieczeństwa, umiejętności udzielania pierwszej pomocy i organizowania szkoleń dla lokalnego społeczeństwa w różnych grupach wiekowych.”