Browse By

Seniorzy ratują życie z GAZ-SYSTEM

Po raz kolejny, dzięki wsparciu partnera – firmy Gaz-System, możliwe było przeprowadzenie warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w zmodyfikowanej formie.

W związku z jesiennym wzrostem zachorowań i drugą falą epidemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, UTW zawiesił zajęcia stacjonarne z seniorami. WINKIDS, które jest realizatorem tegorocznej edycji projektu Ratujemy ucząc z GAZ-SYSTEM, przy współpracy z ratownikami WOPR Świnoujście oraz Zachodniopomorską TV, przygotowali filmy szkoleniowe udostępnione seniorom na platformie multimedialnej, na której obecnie realizują swoje zajęcia edukacyjne. Treści materiałów szkoleniowych obejmują zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia osoby nieprzytomnej oddychającej oraz nieoddychającej z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w czasach epidemii COVID-19.

Co więcej, seniorzy, którzy byli oraz w dalszym ciągu są chętni, mają możliwość przećwiczyć w praktyce przedstawiony w materiałach schemat postępowania. W tym celu należy skontaktować się z ratownikiem pod wskazanym numerem. Przywiezie on zdezynfekowanego manekina do ćwiczeń oraz udzieli wskazówek i odpowiedzi na ewentualne pytania.