Browse By

Podsumowanie warsztatów BLS/AED dla mieszkańców

W mijającym miesiącu przy współpracy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Świnoujściu ze Stowarzyszeniem WINKIDS oraz dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A. odbyły się bezpłatne warsztaty BLS/AED dla Mieszkańców Świnoujścia.

W zajęciach mógł wziąć udział każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy na temat tego, w jaki sposób uratować ludzkie życie. Warsztaty odbywały się w małych, kameralnych grupach tak, aby maksymalnie i efektownie wykorzystać czas ćwiczeń. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną oraz praktyczną, podczas których uczestnicy dowiadywali się o potencjalnych zagrożeniach i przyczynach utraty przytomności oraz zatrzymania krążenia, w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego oraz jak wezwać pomoc. W części praktycznej uczyli się jak prawidłowo wykonywać uciski klatki piersiowej i podawać oddechy ratownicze, w jakim stosunku prowadzić działania resuscytacyjne, kogo i w jaki sposób ułożyć w pozycji bezpiecznej, a także jak skutecznie użyć automatycznego zewnętrznego defibrylatora AED. W bezpłatnych zajęciach wzięło udział w sumie ponad 200 Mieszkańców, co pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszył się ostatni etap projektu SYSTEM ŻYCIA.

Przypominamy, że w poprzednich miesiącach ratownicy WOPR Świnoujście oraz instruktorzy Winkids w ramach projektu SYSTEM ŻYCIA prowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w świnoujskich przedszkolach, szkołach podstawowych, a także w czasie wakacji – na kąpielisku wśród turystów i plażowiczów. W tym czasie z zakresu pierwszej pomocy, a także zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, przeszkolili ponad 5 tysięcy osób w różnym wieku począwszy od przedszkolaków po seniorów. To już kolejna edycja projektu SYSTEM ŻYCIA, który od kilku lat, co roku realizuje świnoujskie WOPR oraz WINKIDS dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A., które pozwala na nieustające szerzenie tak ważnych dla nas wszystkich wiedzy i umiejętności ratujących ludzkie życie.