Browse By

SYSTEM ŻYCIA z GAZ-SYSTEM S.A

W Świnoujściu ruszyła kolejna już edycja projektu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa.

SYSTEM ŻYCIA – to wieloetapowy projekt kierowany przede wszystkim do mieszkańców, ale również do turystów. W swoich założeniach podzielony jest na cztery etapy. Podczas etapu pierwszego organizatorzy (GAZ-SYSTEM S.A., Stowarzyszenie WinKids oraz WOPR Świnoujście) odwiedzają wszystkie Świnoujście przedszkola, gdzie prowadzone są zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy, poprawnego wzywania pomocy, bezpiecznej zabawy nad wodą i w wodzie oraz wiele innych elementów. Spotkania w przedszkolach celowo organizowane są przed samymi wakacjami letnimi, aby przypomnieć najmłodszym jak bezpiecznie spędzań czas w upalne dni nad wodą.

Kolejny etap, czyli drugi to szkolenia, spotkania i pokazy na plaży dla mieszkańców i turystów, które zaplanowane są na wybrane wakacyjne weekendy. Tutaj organizatorzy będą rozdawać specjalne opaski bezpieczeństwa dla dzieci oraz szkolić z zasad pierwszej pomocy.
Zaraz po wakacjach rozpocznie się etap trzeci, który poprowadzony będzie w szkołach podstawowych i podczas tego wydarzenia wyłoniony zostanie „mistrz pierwszej pomocy”. Każdego roku w trakcie projektu bierze udział ponad czterdzieści tysięcy osób, które uczestniczą w pokazach ratowniczych na plaży, szkoleniach w przedszkolach, szkołach oraz szkoleniach otwartych dla mieszkańców miasta.