Browse By

SYSTEM ŻYCIA 2022 – ETAP II

Kolejny etap działań profilaktyczno-edukacyjnych w ramach projektu System – Życia realizowany jest na świnoujskiej plaży. Przy wsparciu partnera strategicznego – Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w ramach wieloletniej współpracy – stowarzyszenie WInKids oraz Świnoujscy Ratownicy WOPR realizują kolejny etap projektu “System życia”, czyli akcje profilaktyczne na plaży dla mieszkańców oraz turystów przebywających w naszym Mieście.

Podczas kolejnych weekendów ratownicy nauczali wszystkich chętnych umiejętności związanych z oceną stanu poszkodowanego, układania osoby w pozycji bezpiecznej, wykonywania telefonu alarmowego, a także uciskania klatki piersiowej. Jednym z nadrzędnych celów było pokazanie wszystkim, że wykonując proste czynności, są wstanie uratować ludzkie życie.

Cieszyć może fakt, że podczas czterech weekendów w zajęciach uczestniczyło kilka tysięcy osób, a wszyscy wzbogacili się o ważną wiedzę i umiejętności, ale także uświadomili sobie, że szybko podjęta próba pomocy może dać człowiekowi szansę na drugie życie.

Ponadto podczas spotkań w ramach akcji System Życia rozdawano najmłodszym „opaski bezpieczeństwa”, które graficznie stworzyły świnoujskie Przedszkolaki. Są to opaski, na których można napisać numer do opiekuna, co znacznie przyśpiesza odnalezienie dziecka, kiedy przytrafi mu się zgubić na kąpielisku pośród tysiąca wypoczywających plażowiczów.