Browse By

WOPR i GAZ-SYSTEM w szkołach

Październik i listopad to dla Stowarzyszenia WinKids oraz WOPR Świnoujście przy współpracy sponsora strategicznego GAZ-SYSTEM S.A. czas intensywnych zajęć profilaktycznych dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych.

Głównym obszarem warsztatów była umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, wezwania pomocy oraz udzielenia pierwszej pomocy z zachowaniem zasad własnego bezpieczeństwa. Uczniowie ćwiczyli schemat postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, a także uciski klatki piersiowej na manekinach z elektronicznym pomiarem efektywności zabiegów resuscytacyjnych. Co więcej dowiedzieli się w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak pomóc w sytuacji zakrztuszenia.

Ponadto wszyscy uczestnicy zajęć brali udział w quizie z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, pierwszej pomocy oraz profilaktyki zagrożeń nad wodą.

Dzięki firmie GAZ-SYSTEM S.A. corocznie realizowany jest wieloetapowy projekt „SYSTEM ŻYCIA” Przed wakacjami podobne zajęcia odbywały się wśród świnoujskich przedszkolaków, w wakacje natomiast ratownicy nauczali pierwszej pomocy wśród plażowiczów rozdającym jednocześnie opaski bezpieczeństwa dla dzieci.

Kolejnymi odbiorcami projektu będą seniorzy uczęszczający do UTW oraz dorośli Mieszkańcy Świnoujścia, którzy zgłoszą się do udziału w warsztatach z pierwszej pomocy i użycia AED.

Już teraz zapraszamy do kontaktu wszystkich Mieszkańców na bezpłatne warsztaty BLS/AED. Swoje zgłoszenia można wysyłać na adres info@winkids.pl